Transport kriticky chorých pacientov

Na transport kriticky chorých pacientov využívame vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu AIR - TRANSPORT EUROPE. Najväčšou skupinou letecky prepravovaných pacientov sú ľudia s akútnym infarktom myokardu, ktorí si vyžadujú čo najrýchlejšie ošetrenie na Oddelení invazívnej kardiológie UNM. Prepravu vrtuľníkom využívame aj pri prevoze detí v ohrození života na Kliniku detskej anesteziológie a intenzívnej medicíny.

Posádky ATE  zasahujú v našom regióne pri úrazoch v ťažko odstupných horských oblastiach Malej a Veľkej Fatry. Takíto pacienti sú najčastejšie transportovaní na Neurochirurgickú kliniku UNM a na Úrazové oddelenie Ortopedickej kliniky UNM.  Služby ATE využívame aj v rámci nášho transplantačného programu.

AIR - TRANSPORT EUROPE prevádzkuje Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu v siedmich operačných strediskách na Slovensku. Pre slovenských občanov a zahraničných turistov je v pohotovosti 24 hodín denne, nepretržite 365 dní v roku. VZZS je súčasťou integrovaného záchranného systému a v prípade núdze je dostupná na tel. číslach 112 a 155.

 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.