Investičné projekty

Predseda vlády Eduard Heger prišiel poklepať základný kameň novej univerzitnej nemocnice

V Martine dnes poklepali základný kameň Univerzitnej nemocnice sv. Martina a spustili sa prípravné práce na realizáciu stavby. Slávnostný akt sa uskutočnil na mieste, kde má o štyri roky stáť nová nemocnica. 

Budeme stavať novú univerzitnú nemocnicu

Vláda SR 1. júla schválila návrh na výstavbu Univerzitnej nemocnice sv. Martina, ktorá bude financovaná ako investičný projekt z Plánu obnovy a odolnosti SR. Projekt výstavby novej univerzitnej nemocnice v Martine je vo vysokom štádiu rozpracovanosti, čo zavážilo pri finálnom rozhodovaní vlády o spôsobe jeho financovania. Nemocnica bude mať vlastnú ambulantnú, diagnostickú a terapeutickú časť, samostatný trakt pre detskú medicínu a urgentný príjem s traumacentrom prispôsobeným na zmiešanú prevádzku detí a dospelých. Vznike v nej 660 lôžok.

Otvorenie Centra urgentnej starostlivosti o kriticky chorých novorodencov

Neonatologická klinika JLF UK a UNM získala po rokoch práce v stiesnených podmienkach nové moderné priestory určené na poskytovanie urgentnej starostlivosti o kriticky chorých novorodencov. Na ich dostavbu, vrátane zabudovaných technológií, nemocnica preinvestovala približne 2.5 milióna eur. Ďalších 1.2 milióna eur bolo investovaných do prístrojového vybavenia tohto moderného centra. Nemocnica použila prostriedky z  kapitálových výdavkov MZ SR a z vlastných zdrojov.

Pápež František požehnal v Šaštíne základný kameň novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina

Pápež František na včerajšej svätej omši v Šaštíne-Strážach požehnal základný kameň novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina. Jeden z najvýznamnejších projektov slovenského zdravotníctva sa tak posúva bližšie k realizačnej  fáze. 

Rekonštrukcia hematologických laboratórií zefektívnila diagnostiku Kolaudácia KHaT

Laboratórna časť Kliniky hematológie a transfúziológie Univerzitnej nemocnice Martin prešla rozsiahlou rekonštrukciou. Práce sa robili za plnej prevádzky oddelenia a trvali od decembra až do apríla tohto roku. Prínosom rekonštrukcie pre UNM je vyššia efektivita pracoviska, ktoré zabezpečuje komplexnú hematologickú a hemostazeologickú laboratórnu diagnostiku ako aj zlepšenie pracovných podmienok pre zamestnancov.

Vďaka novej prístavbe dialyzačného strediska UNM majú pacienti väčší komfort Nové lôžka dialýzy

Dialyzačné stredisko Univerzitnej nemocnice Martin je jedným z dvoch posledných štátnych zariadení. Pre zvýšenie komfortu svojich pacientov vybudovala nemocnica oddeleniu úplne nové priestory, pôvodné boli naposledy rekonštruované pred zhruba 10 rokmi. 

Rekonštrukcia zmenila suterén Psychiatrickej kliniky UNM na nepoznanie Odovzdávanie priestorov suterénu pavilónu 12

Priestory suterénu pavilónu č. 12 Univerzitnej nemocnice Martin, v ktorom sídli psychiatrická klinika, sa po rokoch dočkali kompletnej renovácie. Stavebné práce sa začali v januári tohto roka. Investičné náklady sa pohybovali vo výške 40-tisíc eur a nemocnica ich pokryla z vlastných zdrojov. S dobudovaním priestorov zariadením pomohli sponzori. 

Rekonštrukcia spánkového laboratória Rekonštrukcia spánkového laboratória

Univerzitná nemocnica Martin zrekonštruovala priestory Kliniky pneumológie a ftizeológie. Zmenu najväčšmi pocítia pacienti trpiaci spánkovými poruchami dýchania – návštevníci spánkového laboratória. Spánkové laboratórium je súčasťou pľúcnej kliniky už takmer 20 rokov. Nachádza sa v lôžkovej časti, ktorá v letných mesiacoch prešla zásadnou zmenou. 

Nové priestory na hematológii Rekonštrukcia priestorov Kliniky hematológie a transfúziológie

V letných mesiacoch boli do opätovnej prevádzky odovzdané ambulantné priestory Kliniky hematológie a transfúziológie JLF UK a UNM, ktoré od septembra 2017 podliehali značnej rekonštrukcii. Revitalizácia priestorov priniesla klinike vylepšenie po stránke estetickej, dispozičnej i funkčnej.

Minister Drucker podporuje zámer novej nemocnice Minister zdravotníctva Tomáš Drucker

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker rokoval s dekanom Jesséniovej lekárskej fakulty profesorom Jánom Dankom a s vedením UNM o projekte novej univerzitnej nemocnice v Martine. Na oficiálnej návšteve ho sprevádzali generálny tajomník Služobného úradu MZ SR  Jozef Ráž a vedúci Inštitútu zdravotnej politiky MZ SR Martin Smatana. Na stretnutí sa zúčastnil aj primátor Mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Nové operačné sály na urológii Operácia na Urologickej klinike

Urologická klinika Univerzitnej nemocnice v Martine operuje od konca mája na nových operačných sálach. Na oficiálnom odovzdávaní pracoviska sa zúčastnil štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Prof. MUDr. Stanislav Špánik, CSc. Realizácia projektu trvala šesť mesiacov a nemocnica preinvestovala viac ako 440-tisíc euro, ktoré získala z rozpočtových prostriedkov MZ SR.

Pľúcna klinika má jednotku intenzívnej starostlivosti Pľúcna klinika lôžka

Klinika pneumológie a ftizeológie čoskoro otvorí novú jednotku intenzívnej starostlivosti. Pracovisko so štyrmi lôžkami sa nachádza na oddelení 5/3 a bude  určené pre pacientov, ktorí si vyžadujú nepretržitú a vysoko špecializovanú zdravotnú starostlivosť. Vzniklo komplexnou rekonštrukciou priestorov, kde boli pôvodne tri samostatné izby pre pacientov. 

Kompletná rekonštrukcia 1. internej kliniky Kompletná rekonštrukcia 1. internej kliniky

Univerzitná nemocnica v Martine za účasti ministra zdravotníctva Viliama Čisláka odovzdala do prevádzky zrekonštruovanú budovu 1. Internej kliniky. Projekt predstavoval celkovú rekonštrukciu hlavnej budovy a prístavby pavilónu č.7,ktorý bol postavený v roku 1935 a patrí k najstarším budovám nemocnice. Pracovisko má aktuálne 110 lôžok a nachádzajú sa v ňom - Oddelenie invazívnej kardiológie, Metabolická jednotka, Hemodialyzačné stredisko, interné lôžkové oddelenia, Jednotka intenzívnej starostlivosti, špecializované ambulancie v prístavbe a Urgentný príjem.

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.