Iné udalosti

Separujte s nami plastový odpad

Sprevádzkovali sme 5 samostatne stojacich zálohovacích zberných nádob určených na zálohovanie plastových fliaš a plechoviek. Projekt realizujeme v spolupráci s neziskovou organizáciou  „Správca zálohového systému“. Každý, kto vloží plastovú fľašu alebo plechovku do zbernej nádoby UNM, prispeje nielen k lepšiemu životnému prostrediu, ale aj na vybraný charitatívny účel.  Zálohy z darovaných zálohovaných obalov budú v plnej výške poukázané na účet UNM s cieľom pomáhať pacientom Onkologického centra.

Finančný dar z relácie Čo ja viem

Víťaz populárnej televíznej súťažnej šou Čo ja viem Boris Valábik sa rozhodol nahratú sumu 5600 € odovzdať Univerzitnej nemocnici Martin. Finančný dar si rozdelili Gynekologicko-pôrodnícka a Neonatologická klinika UNM. Obidve pracoviská peniaze plánujú využiť na budovanie väzby medzi maminkami a ich bábätkami. 

10. Svetový deň trombózy

V stredu 25. októbra sa v Martine konal 10. ročník podujatia pri príležitosti Svetového dňa trombózy. Jeho súčasťou bola informačná osvetová kampaň pre širokú verejnosť ako aj odborný program pre špecialistov, ktorí sa zaoberajú alebo zaujímajú o problematiku hemostázy a trombózy. 

20 rokov darcovského a transplantačného programu v UNM

Pri príležitosti výročia 20. rokov darcovského a transplantačného progamu v Univerzitnej nemocnici Martin sme zorganizovali v spolupráci s Jesseniovou lekárskou fakultou UK a Občianskym združením Darovaný život celodenný program. 

Odovzdanie výťažku z Martinského behu medikov

Na Martinskom behu medikov sa vyzbieral rekordný výťažok pre detských onkologických pacientov UNM

MedGames 2023

8. ročník medzinárodnej súťaže MedGames 2023 sa uskutočnil v dňoch 13-14. októbra 2023 na pôde Jesseniovej lekárskej fakulty UK a Univerzitnej nemocnice Martin.

Cieľom podujatia je naučené teoretické znalosti študentov využiť v praxi a pomôcť budúcim lekárom a sestrám v ich budúcej práci. Súťažné úlohy boli zamerané hlavne na praktické zručnosti a znalosti. Študentov na úlohy pripravil workshop na JLF UK, kde si mohli vyskúšať prácu s rôznymi medicínskymi prístrojmi aj techniky z ošetrovateľstva.

Veľtrh práce v zdravotníctve 2023 - Bratislava

Univerzitná nemocnica Martin sa 10. októbra 2023 zúčastnila Veľtrhu práce v zdravotníctve, ktorý sa konal v Bratislave. 

UNM má 3 víťazov v ankete TOP lekári 2023

V aktuálnom ročníku ankety TOP lekári Slovenska bola Univerzitná nemocnica Martin opäť mimoriadne úspešná. Najviac hlasov dostali až traja lekári - doc. MUDr. Dalibor Murgaš, PhD., MHA.,doc. MUDr. Mária Janíčková, PhD. a MUDr. Stanislava Suroviaková, PhD.

7. ročník Martinského behu medikov - registrácia

Už túto sobotu 23.9.2023 spoločne vyštartujeme z Hviezdoslavovho parku v Martine na podporu detských pacientov z Oddelenia detskej onkológie Kliniky detí a dorastu Univerzitnej nemocnice Martin. Jedinečné charitatívne podujatie organizujú študenti Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine Univerzity Komenského v Bratislave. 

Návšteva predstaviteľov vlády

Univerzitnú nemocnicu Martin dnes navštívil premiér Ľudovít Ódor, podpredsedníčka vlády Lívia Vašáková a minister zdravotníctva Michal Palkovič. Dôvodom štátnej návštevy bolo rokovanie ohľadne výstavby novej nemocnice a o procesoch, ktoré s projektom súvisia. 

Zahlasujte v ankete TOP lekári 2023 za lekárov UNM

V ankete Zdravotníckych novín Top lekári 2023 má Univerzitná nemocnica Martin aj tento rok svojich zástupcov. V aktuálnom 10. ročníku máme v jednotlivých medicínskych oblastiach nominovaných 7 kolegov. Hlasovať za nich môžete online do polnoci 19. júla.

Nástrahy leta 1. časť - salmonela

Hnačky, bolesti brucha, nevoľnosť – príznaky, ktoré môžu najčastejšie v letných mesiacoch znamenať, že sme sa nakazili salmonelou. Nepríjemným bakteriálnym ochorením, ktorého pôvodcom sú najčastejšie tepelne nedostatočne spracované potraviny. 

Archeologický nález pod budúcou nemocnicou prepísal učebnice dejepisu

Na mieste, kde bude stáť nová Univerzitná nemocnica sv. Martina sa podaril neobvyklý objav. Typ osídlenia, ktorý bol na Malej hore v Martine objavený sa v Turčianskej kotline doposiaľ nenašiel a ani nepreskúmal. Jedná sa o osadu z mladšej doby kamennej, typickú skôr pre nižšie položené miesta na Slovensku.

"Buďte pripravení, nie prekvapení" - workshop pre študentov ošetrovateľstva

V dňoch 6.6.2023 a 9.6.2023  sa uskutočnil 2. ročník z cyklu workshopov pripravovaných sestrami mentormi UNM pre študentov 1. a 2. ročníka študijného programu ošetrovateľstvo na JLF UK pod heslom "Buďte pripravení, nie prekvapení."

Spoločné rokovanie s vedením JLF UK

Pokračujeme v tradícii spoločných porád širšieho vedenia Univerzitnej nemocnice Martin a Jesseniovej lekárskej fakulty UK. Hoci fungujeme ako dve samostatné inštitúcie, sme však neoddeliteľnou súčasťou a naša spolupráca je pre nás dôležitá - pri vzdelávaní a zabezpečovaní odbornej praxe pre študentov medicíny a ošetrovateľstva, ale aj v oblasti vedeckého výskumu.

Stránky

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.