Iné udalosti

Stretnutie s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou

V utorok 25. apríla navštívila mesto Martin prezidentka SR Zuzana Čaputová. Súčasťou jej pracovného programu bolo stretnutie s osobnosťami turčianskeho regiónu, ktoré sa konalo v priestoroch Slovenského komorného divadla.

Svetový deň hemofílie

Svetový deň hemofílie ako znak podpory pacientov s nevyliečiteľnými vrodenými krvácavými ochoreniami

Hemofília je vrodené nevyliečiteľné ochorenie, ktoré sa prejavuje poruchou zrážanlivosti krvi. Na Slovensku žije s týmto ochorením viac ako 700 pacientov a až tretina z nich sú deti. Vďaka modernej vede a pokroku v medicíne môžu dnes pacienti s hemofíliou a inými vrodenými krvácavými poruchami žiť kvalitný a plnohodnotný život a majú čoraz lepšiu perspektívu do budúcnosti. Aj to je odkaz Svetového dňa hemofílie, ktorému v kalendári každoročne patrí 17. apríl.

Prezident SLK podporuje snahu UNM získať štatút nemocnice štvrtej kategórie

Na pôde UNM sa uskutočnilo neformálne stretnutie manažmentu nemocnice s prezidentom Slovenskej lekárskej komory Pavlom Oravcom. Diskutovalo sa najmä  o téme optimalizácie siete nemocníc a o projekte novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina, ktorá má byť postavená z prostriedkov Plánu obnovy.

V hodnotení nemocníc poistencami VŠZP sme na druhom mieste

Všeobecná zdravotná poisťovňa zverejnila rebríček hodnotenia nemocníc, ktorý vznikol na základe dotazníka medzi jej poistencami. Univerzitná nemocnica Martin obsadila v kategórii „Štátne univerzitné a fakultné nemocnice“ druhé miesto. 

Inšpirujeme sa v zahraničí

Dánsko buduje 16 nových vysoko špecializovaných nemocníc, ktoré by mohli byť vzorom pri projektoch výstavby a modernizácie slovenských nemocníc financovaných z Plánu obnovy.

Medzinárodný deň zriedkavých ochorení

Posledný februárový deň je vyhlásený za Medzinárodný deň zriedkavých ochorení. Univerzitná nemocnica Martin má 14 špecializovaných pracovísk pre zriedkavé ochorenia, ktoré sú zaradené do Národného zoznamu pracovísk pre zriedkavé choroby na Slovensku. 

Pridávame sa k európskej snahe transformovať zdravotníctvo

Európska komisia spoločne s členskými a nečlenskými krajinami EÚ investuje viac ako 305 miliónov eur do transformácie zdravotníckych systémov naprieč Európou. Ministerstvo zdravotníctva SR a Univerzitná nemocnica Martin sa spolu so 62 európskymi inštitúciami zapájajú do spoločnej iniciatívy. Partnerstvo pre transformáciu zdravotníckych systémov ("Transforming Health Care Systems - THCS") bude pracovať najbližších 7 rokov, pričom cieľom je zlepšiť zdravie ľudí v Európe.

Na JLF v Martine sa vracia Veľtrh práce v zdravotníctve, jeden z najnavštevovanejších na Slovensku

Organizátori chystajú už 5. ročník veľtrhu pracovných príležitostí v zdravotníctve. Po troch úspešných veľtrhoch v Českej republike, v Olomouci, sa tento rok uskutoční druhý martinský ročník, v stredu 22. februára 2023 v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine. Prezentovať sa príde viac ako 25 zdravotníckych zariadení zo Slovenska aj Česka, dohromady zastupujúcich vyše 60 nemocníc. Vstup je zdarma. 

Čakárne detskej kliniky hrajú veselými farbami

Prízemie pavilónu 14., kde sa nachádzajú odborné ambulancie a detská príjmová ambulancia Kliniky detí a dorastu UNM, sa vďaka šikovným rukám vychovávateliek Adriany Malinovskej a Márie Agrikolovej premenil na veselý priestor plný farebných malieb. 

Univerzitná nemocnica Martin je 3. najlepšou štátnou nemocnicou na Slovensku

V aktuálnom rebríčku hodnotenia nemocníc, ktorý pravidelne koncom roka zverejňuje Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO), obájila Univerzitná nemocnica Martin bronzové miesto. 

Mikuláš navštívil malých pacientov

Mikuláš so svojou družinou nezabudol ani na deti, ktoré musia tento deň tráviť v nemocnici.

Neonatologická klinika sa pri príležitosti svetového dňa predčasne narodených detí vysvietila na fialovo

Purpurová farba je oficiálnou farbou predčasne narodených detí. Neonatologická klinika Univerzitnej nemocnice Martin sa do tejto farby vyzdobila a vysvietila pri príležitosti svetového dňa predčasne narodených detí, ktorý si pripomíname 17. novembra. 

Zúčastnili sme sa na Veľtrhu práce v zdravotníctve v Olomouci

Univerzitná nemocnica Martin sa zúčastnila Veľtrhu práce v zdravotníctve ako generálny partner. Na najväčší veľtrh svojho druhu v širokom okolí prišlo 48 vystavovateľov z Čiech a zo Slovenska.

MedGames 2022 boli opäť výnimočné

Súťaž pre študentov medicíny a ošetrovetľstva sa konala aj v Univerzirnej nemocnici Martin.

 

Ružovým oblečením podporujeme boj za zdravé prsia

Október je mesiacom osvety za zdravé prsia. Zvýšiť pozornosť žien a upozorniť ich na dôležitosť prevencie proti rakovine prsníka sa snažíme aj na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Univerzitnej nemocnice Martin. 

Stránky

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.